سوال های متداول

اکسس پوینت های Meru امکان ارتباط با کنترلر مرکزی از طریق لایه های دوم و سوم شبکه را دارا می باشند. بنابراین از هر گونه بستر لایه دوم یا سوم می توان جهت ارتباط بین آنها استفاده نمود. بستر کابلی، ارتباط رادیوئی نقطه به نقطه، بستر اینترنت و اینترانت نمونه ای از اینگونه بستر ها می باشند.
با توجه به اینکه از دید هر کاربر تمام شبکه بیسیم Meru بصورت یک اکسس پوینت واحد مجازی تلقی می گردد و همچنین بعلت برخورداری از قابلیت Soft Hand-off هیچگونه اختلال یا وقفه ای در ارتباط کاربر با شبکه بیسیم در حین حرکت بین اکسس پوینت ها بوجود نمی آید.
اصولاً شبکه های مبتنی بر استاندارد 802.11 (WiFi) برای مقاصد سرعت حرکت نرمال کاربران طراحی و پیاده سازی شده اند. در صورتی که مقاصد دیگری مد نظر باشد راه حل هایی همچون شبکه های مبتنی بر استاندارد 802.16 (WiMAX) و یا بستر های 3G/LTE وجود دارد.
شعاع پوششی هر اکسس پوینت به عواملی همچون محیط انتشار سیگنال، موانع تضعیف کننده، حداکثر توان خروجی دستگاه، نوع و بهره آنتن استفاده شده بستگی دارد. بنابراین حداکثر شعاع پوششی ممکن است از مدلی به مدل دیگر و از محیطی به محیط دیگر متغیر باشد. بعوان مثال در یک محیط باز بدون مانع برای یک اکسس پوینت Indoor شعاع پوششی بین 60 الی 100 متر و برای اکسس پوینت Outdoor شعاع پوششی میتواند تا 200 متر باشد.
خیر- بسته به مدل اکسس پوینت تغذیه دستگاه از طریق آداپتور هم امکان پذیر می باشد. به علت اینکه استفاده از PoE امکان انتقال همزمان داده و توان مورد نیاز اکسس پوینت را مهیا نموده و علاوه بر این هزینه های مربوط به کابل کشی را نیز کاهش می دهد استفاده از این روش مرسوم تر می باشد.
ظرفیت کاربران همزمان بر روی هر اکسس پوینت وابسته به نوع کاربری (Application)، پهنای باند مورد استفاده هر کاربر، توان پردازشی و تعداد رادیو های موجود بر روی یک اکسس پوینت است. برای مثال ظرفیت یک اکسس پوینت برای کاربری اینترنت با کاربری اختصاصی VoIP متفاوت است، همچنین ظرفیت اکسس پوینتی با سه رادیو (مانند OAP433e) مطمئناً بیشتر از ظرفیت اکسس پوینتی با یک رادیو (مانند AP1010i) بوده و استفاده از هرکدام وابسته با نیازهای سازمانی، جایگاه مشخصی را می طلبد. بعنوان مثال در یک اکسس پوینت تک رادیو این میزان 25 الی 35 کاربر همزمان میتواند باشد.
به علت اینکه  عرض کلّی باند 80 مگاهرتز بوده و عرض هر کانال 22 مگاهرتز  و  فاصله جانبی بین کانال ها 5 مگاهرتز در نظر گرفته شده است، تنها کانال های 1 و 6 و 11 بر روی همدیگر همپوشانی ندارند و به اصطلاح کانال های غیر همپوشان (NonOverlap) خوانده می شوند. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه شود:
http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11#Channels_and_frequencies
در کنترلرهای Meru از کدگذاری های امنیتی استاندارد و رایج سیستم های بیسیم منطبق بر 802.11 نظیر WEP، TKIP، AES، SSL و TLS  پشتیبانی می شود.
بله، برای ترافیک های Broadcast نظیر DHCP  این امکان وجود دارد که با اعلام آدرس IP سرور مقصد در کنترلر ترافیک Broadcast تبدیل به Unicast شود. در کاربری های Multicast نظیر ویدیو کنفرانس، دوربین هاو آموزش از راه دور قابلیت IGMP Snooping برای این موارد فراهم شده است.
بله، علاوه بر امکانات تنظیم پهنای باند به ازاء هر کاربر می توان از طریق ماژول Policy Enforcement به ابزار گوناگونی جهت اعمال Policy و همچنین قوانین QoS پیشرفته به ازاء کاربر، گروه و نوع Application دست یافت. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه شود:
http://www.merunetworks.com/collateral/data-sheets/2012-ds-wlan-policy-enforcement-module.pdf.pdf
بله، با استفاده از قابلیت های بخش QoS که در کنترلر وجود دارد و تعریف یک Rule می توان پهنای باند مشخصی را برای یک کاربر یا روی یک Subnet اعمال کرد همچنین از این طریق می توان برای نوع ترافیک داده ای خاصی اولویت قائل شد.
بله، تجهیزات Meru در خصوص VLANing از پروتکل 802.1Q استفاده می کنند که یک پروتکل استاندارد برای این کار می باشد و با تجهیزات شبکه در بستر کابلی تطابق کامل دارند. در Meru System Director امکان ایجاد 512 VLAN پیش بینی شده است.
تجهیزات Meru با استفاده از تکنولوژی Air Time Fairness امکان تخصیص فضای فرکانسی منصفانه به هر کاربر با توجه به استاندارد و کاربری مورد استفاده را فراهم می آورند. به عبارت دیگر این تجهیزات با اختصاص بازه های زمانی برابر به هر کاربر به کاربران اجازه می دهد که در آن بازه انتقال اطلاعات را انجام دهند. جهت اطلاعات بیشتر به لینکهای زیر مراجعه کنید:
http://www.merunetworks.com/products/system-director-os/airtime-fairness/index.html
کنترلر های Meru بمنظور احراز هویت کاربران (در صورت استفاده از پروتکل 802.1x) از یک سرور RADIUS خارجی استفاده کرده و ترافیک مربوطه را به آن سرور منتقل می نمایند. البته این کنترلر ها دارای مکانیزم احراز هویت از طریق Captive Portal نیز می باشد که دیتابیس کاربران می تواند بصورت محلی تعریف شود یا از یک سرور RADIUS مستقل خارجی استفاده کند.
خواندن 9461 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 24 اسفند 1392 ساعت 07:10
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 

مشتریان ساخت سیستم

Amar3.pngArya-Sasol.jpgcl-02.jpgcl-04.jpgcl-05.jpgcl-07.jpgcl-08.jpgcl-09.jpgcl-10.jpg
JoomShaper